Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kryeministri izraelit Ehud Olmert mbërriti në Uashington për një vizitë tre ditore, ku do të takohet me presidentin George Bush dhe Sekretaren e Shtetit Condoleezza Rice.
Në agjendën e bisedimeve pritet të jenë negociatat mbi procesin e paqes në Lindjen e Mesme dhe programi bërthamor i Iranit.
XS
SM
MD
LG