Ndërlidhjet

KABUL


Ushtria amerikane tha se aeroplanët e koalicionit mbrëmë kanë bombarduar një fshat në jug të Afganistanit, duke vrarë rreth 50 njerëz. Sulmi u krye në provincën Kandahar, ku së fundi janë zhvilluar luftime ndërmjet talibanëve dhe forcave të koalicionit.
XS
SM
MD
LG