Ndërlidhjet

RIGA


Suedia e mundi Çekinë 4:0 në finalen e kampionatit botëror të hokejit në Riga.
Me këtë fitore, Suedia u bë ekipi i parë që në të njëjtin vit fitoi medaljen e artë në Lojërat limpike dhe në Kampionatin Botëror.
XS
SM
MD
LG