Ndërlidhjet

BRUKSEL


Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Havier Solana tha sot se BE-ja do të "respektoj plotësisht" rezultatet e referendumit për pavarësi të Malit të Zi nga Serbia. Zoti Solana uroi Malin e Zi për "referendum të suksesshëm" dhe tha se dalja masive në votime "konfirmon legjitimitetin e procesit".
XS
SM
MD
LG