Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti i Serbisë, Boris Tadiq ka biseduar sot me telefon me kryeministrin e Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, me liderin e bllokut për shtetin e përbashkët, Predrag Bullatoviq dhe me të dërguarin e BE-së për referendum, Mirosllav Lajçak. Në këto bisedime, zoti Tadiq ka shprehur kënaqësi për vlerësimet se referendumi ka kaluar në atmosferë demokratike, raportojnë burime serbe. Ai konsideron se për Serbinë janë të vlefshme rezultatet që i shpallë Komisioni republikan i referendumit dhe i vërteton Bashkimi Evropian.
XS
SM
MD
LG