Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shtetet e Bashkuara janë të përkushtuara që statusi i Kosovës të zgjidhet brenda vitit 2006, ka thënë sot ne Prishtinë i dërguari i posaçëm amerikan për status, Frank Wisner. Këto komente, zoti Wisner i bëri pas takimeve që zhvilloi me udhëheqësit më të lartë kosovarë. Ndërkohë, Ekipit negociator i është drejtuar me kërkesën që deri në definimin e statusit t’i adresoj dhe zgjidhë çështjet që kanë të bëjnë me pakicat.
XS
SM
MD
LG