Ndërlidhjet

ÇIKAGO


Presidenti amerikan, George Bush e ka përshëndetur formimin e qeverisë së re të Irakut, që u bë të shtunën e kaluar, duke thënë se ajo përfaqëson "zhvillim vendimtar" për këtë rajon të trazuar. Këto komente ai i bëri sot gjatë një fjalimi në Çikago.
- Këtë të shtunë në Bagdad, kryeministri i ri shpalli qeverinë e unitetit kombëtar të Irakut. Kjo është një qeveri e lirë sipas kushtetutës demokratike dhe formimi i saj paraqet fitore të lirisë në Lindjen e Mesme, tha presidenti Bush.
XS
SM
MD
LG