Ndërlidhjet

PRISHTINË


Prishtina dhe Beogradi duhet të jenë të gatshme që në bisedimet në Vjenë të bëjnë një hap tutje dhe t’i tejkalojnë pozicionet fillestare, ka thënë sot shefi i UNMIK-ut, Soren Jessen Petersen, pas një takimi që zhvilloi me kryeministrit të Kosovës, Agim Çeku.
Në këtë takim, Petersen tha se e ka njoftuar kryeministrin kosovar për takimet që ai këto ditë zhvilloi në Nju Jork dhe Uashington, ku sipas tij ka një konsensus të plotë që negociatat të rezultojnë me
definimin e statusit të Kosovës brenda këtij viti.
XS
SM
MD
LG