Ndërlidhjet

ATHINË


Dy aeroplanë luftarakë F-16, njëri i Turqisë dhe tjetri i Greqisë, janë përplasur dhe janë rrëzuar sot gjatë një stërvitje në Detin Egje. Incidenti ka ndodhur afër ujdhesës Karpathos në Egjeun juglindor.
Mediat turke njoftuan se piloti turk ishte shpëtuar nga një anije, por nuk pati raporte për fatin e pilotit grek.
XS
SM
MD
LG