Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 11 njerëz e humbën jetën dhe 9 u plagosën nga shpërthimi para një xhamie shiite në Bagdad.
Po sot, misioni i Kombeve të Bashkuara në Irak tha se prej marsit, nga aktet e dhunës kanë humbur jetën rreth 2.500 njerëz, dhe mbi 85.000 kanë braktisur shtëpitë.
XS
SM
MD
LG