Ndërlidhjet

HELSINKI


Çdo hap i bashkësisë ndërkombëtare për të imponuar zgjidhjen e Kosovës do të shihet si fyese nga serbët dhe mund të çojë në trazira të reja në Ballkan.
Deklarata e ministrit të jashtëm të Beogradit, Vuk Drashkoviç u bë gjatë vizitës që ai po zhvillon në Helsinki. Drashkoviç ka shtuar se "nuk mund të krahasohen Kosova dhe Mali i Zi. Mendoj se do të ishte vendim shumë i keq i bashkësisë ndërkombëtare nëse pavarësia e Kosovës është e paevitueshme".
XS
SM
MD
LG