Ndërlidhjet

LONDËR


Zyrtarë të Shteteve të Bashkuara, Rusisë, Kinës Gjermanisë, Britanisë dhe Francës diskutojnë në Londër programët bërthamore të Iranit.
Kreu i agjencisë ruse të energjisë bërthamore është shprehur optimist se mund të gjendet një zgjidhje.
Por përfaqësuesit amerikanë janë më të përmbajtur rreth mundësisë së arritjes së një marrëveshje.
Nga ana tjetër burimet amerikane nuk kanë pranuar të komentojnë informacionet se Irani kërkon bisedime të drejtpërdrejta me Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG