Ndërlidhjet

BAGDAD


Ka vazhduar sot në Bagdad gjyqi kundër Sadam Huseinit dhe bashkëpunëtorëve të tij. Në favor të të akuzuarve ka dëshmuar Tarek Aziz, ish zëvendëskryeministër në kohën e Sadam Huseinit.
Lidhur me zhvillimet e sigurisë numri dy i policisë irakiane është qëlluar për vdekje në Bagdad. 16 persona kanë vdekur gjatë ditës në qytetin Suvaira si pasojë e dhunës së motivuar në baza fetare.
XS
SM
MD
LG