Ndërlidhjet

KJEV


Kapiteni i kombëtares së Ukrainës në futboll, Andrej Shevçenko gjatë kësaj jave do ta marrë vesh nëse mund të luajë në ndeshjen kundër Spanjës më 14 qershor. Kjo është ndeshja e parë për ekipin ukrainas gjatë kampionatit botëror të futbollit, derisa Shevçenko po mjekohet pas lëndimit të gjurit.
Sa i përket sezonit të ardhshëm Shevçenko ka shprehur dëshirën të largohet nga Milani dhe të luajë për Çelsin.
XS
SM
MD
LG