Ndërlidhjet

BEOGRAD


Aleksandër Nikoliç, anëtar i forcave speciale serbe është arrestuar për përfshirjen në vrasjen e tre vëllezërve shqiptaro-amerikanë, Bytyçi gjatë luftës në Kosovë në vitin 1999.
Ai akuzohet dhe për transferimin e trupave të tre vëllezërve në varrezën masive të Petrovo Selos në Serbi.
XS
SM
MD
LG