Ndërlidhjet

BAGDAD


Militantët në Irak kanë rrëmbyer një gjykatës nga qyteti Duxhail, i cili po luante një rol kyç në gjyqin kundër Sadam Huseinit. Ky i fundit dhe shtatë bashkëpunëtorë të tij po përballen me akuzat për vrasjen e shiitëve në qytetin e Duxhailit në vitin 1982.
XS
SM
MD
LG