Ndërlidhjet

SOÇI


Ka filluar në Soçi të Detit të Zi takimi mes Rusisë dhe Bashkimit Evropian. Pala ruse përfaqësohet nga presidenti Putin derisa ajo evropiane nga kreu i Komisionit Evropian, Zhoze Emanual Barroso dhe shefi i diplomacisë Havier Solana.
Furnizimi i Evropës me energjinë ruse dhe lehtësimi i sistemit të vizave janë dy nga temat kyçe.
XS
SM
MD
LG