Ndërlidhjet

VARSHAVË


Polakët i kanë rezeruar një pritje të ngrohtë Papa Benediktit të XVI-të, i cili filloi sot vizitën katër ditore në Poloni.
Me këtë vizitë Papa synon të nderojë paraardhësin e tij, Papa Gjon palin e Dytë, përfshi dhe një vizitë në qytetin e lindjes së Papa Vojtilës.
XS
SM
MD
LG