Ndërlidhjet

LONDËR


Futbollisti Wayne Rooney do të udhëtoj me kombëtaren e Anglisë në kampionatin botëror në Gjermani, por mbetet e paqartë se a do të mund të luajë. Agjencitë e lajmeve raportojnë se, pas analizave të gjendjes së tij shëndetësore, është poathuajse e sigurtë se Rooney nuk do të paraqitet në takimet e grupit E, por mund të jetë i gatshëm për takimet kualifikuese që fillojnë më 24 dhe 25 qershor, kuptohet nëse Anglia kualifikohet për këtë fazë të kampionatit.
XS
SM
MD
LG