Ndërlidhjet

MITROVICË


Dy persona kanë vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i gazit sot herët në mëngjes në pjesën veriore të Mitrovicës, ka njoftuar policia ndërkombëtare. Zëdhënësi Larry Miller ka thënë se shpërthimi i gazit ka ndodhur në një ndërtesë banimi. Sipas tij, zjarri është vënë nën kontroll, ndërsa personat e plagosur ndodhen në spital.
XS
SM
MD
LG