Ndërlidhjet

PODGORICË


Presidenti i Serbisë, Boris Tadiç takohet sot në Podgoricë me kryeministrin e Malit të Zi, Milo Gjukanoviç.
Kjo është vizita e parë që nga referendumi i javës së kaluar, që vendosi pavarësimin e Malit të Zi nga Serbia.
Tadiç më vonë takohet dhe me presidentin malazez Filip Vujanoviç.
Duke folur para mediave Tadiç tha se ndarja mes Serbisë e Malit të Zi kërkon "koka të ftohta" për të shtuar se pret që qeveria serbe ta pranojë votimin e referendumit.
XS
SM
MD
LG