Ndërlidhjet

LONDËR


Azerbaxhiani mund të jetë përgjigjja alternative ndaj Rusisë për furnizimin e Evropës me gaz. Presidenti Ilhan Alijev në një intervistë për "Financial Times" tha se Bakuja do rishohë prodhimin dhe planet e investimit në mënyrë që t'i përgjigjet nevojave të Evropës për energji.
Rusia dhe Bashkimi Evropian janë përplasur rreth politikave të energjisë, pas ndërprerjes së furnizimit me gazin rus gjatë dimrit të sivjetëm.
XS
SM
MD
LG