Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti i Serbisë, Boris Tadiq ka protestuar ashpër kundër fushatës së bojkotit në Kosovë të prodhimeve nga Serbia.
Sipas kabinetit të tij, se Tadiq i ka kërkuar shefit të UNMIK-ut, Soren Jessen-Petersen, që menjëherë ta ndalë një "veprim të këtillë antidemokratik dhe antievropian".
Ditë më parë, lëvizja "Vetëvendosja" në Kosovë bëri thirrje për bojkotimin e prodhimeve nga Serbia "derisa Serbia të mos heqë dorë nga Kosova, t'i pranojë krimet e bëra në Kosovë dhe të paguajë për dëmet e shkaktuara".
XS
SM
MD
LG