Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit Ehud Olmert ka premtuar sot përgjigje të ashpër nëse militantët e Hezbollahut që operojnë nga Libani nuk i ndërpresin sulmet ndërkufitare.
Olmert i bëri këto komente pasi aeroplanët luftarakë izraelitë bombarduan sot dy baza të militantëve palestinezë në Liban, pas një sulmi me predhë në veri të Izraelit. Raportohet se 1 militant është vrarë dhe 5 janë plagosur.
XS
SM
MD
LG