Ndërlidhjet

TEHERAN


Rusia dhe Irani i kanë përfunduar bisedimet mbi programin bërthamor të Iranit, duke thënë se dy palët janë dkaorduar të punojnë për një zgjidhje paqësore të krizës.
Në takimin që zgjati mbi 5 orë, Kreu i Këshillit për Siguri Kombëtare i Rusisë, Igor Ivanov dhe zëvendës ministri i Jashtëm Sergei Kislyak, biseduan me delegacionin e prirë nga kryenegociatori bërthamor Ali Larijani.
XS
SM
MD
LG