Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga shpërthimi i një bombe në një rrugë në veri të Bagdadit janë vrarë 11 civilë dhe janë plagosur 11 të tjerë, ka njoftuar policia. Shpërthimi ndodhi afër vendit Khalis, që është 80 kilometra në veri të Bagdadit. Dhunë kishte edhe në viset e tjera të Irakut. Në Adhamia u vranë tetë vetë, në Kazimijah 7, ndërsa në Basra, mbrëmë vonë, u vranë dy ushtarë britanikë.
XS
SM
MD
LG