Ndërlidhjet

BAGDAD


11 persona janë vrarë kur një autobus ra në bombë në qytetin irakian të Kalisit.
Nga një tjetër shpërthim, pranë një shkolle në Bagdad janë vrarë tetë persona. Shtatë persona të tjerë raportohen të vdekur nga shpërthimi pranë një tregu.
Në mesin e viktimave gjatë 24 orëve të fundit ishin dhe dy ushtarë britanikë.
Lidhur me të tjera zhvillime në Irak ka rifilluar gjyqi kundër Sadam Huseinit dhe shtatë bashkëpunëtorëve të tij.
XS
SM
MD
LG