Ndërlidhjet

ARLINGTON


Presidenti amerikan Bush ka kërkuar gjatë ceremonialit për amerikanët e vrarë në luftë që të vazhdohet lufta kundër terrorizmit.
"Kombi ynë mban zi për humbjet në mesin e burrave dhe grave në uniformë. Ne do t'i nderojmë duke përfunduar misionin për të cilin ata dhanë jetën, duke mundur terroristët, duke çuar përpara lirinë dhe duke krijuar bazat për paqe për gjeneratat e reja amerikane", tha Bush në varrezat e dëshmorëve në Arlington.
XS
SM
MD
LG