Ndërlidhjet

ROMË


Mbi 300 shkencëtarë dhe ekspertë nga mbarë bota janë tubuar në Romë për të diskutuar gripin e shpendëve dhe mënyrat e përhapjes së sëmundjes.
Deri sot, virusi H5N1 ka shkaktuar vdekjen e të paktën 127 njerëzve, dhe ka shkretuar tufa të shpendëve në Azi, Evropë dhe Afrikë.
XS
SM
MD
LG