Ndërlidhjet

XHAKARTA


Kreu i Agjencisë së Kombeve të Bashkuara për SIDA-n tha se bota po e humb luftën kundër sëmundjes.
Peter Piot parashikoi globalizim të mëtejmë të epidemisë dhe përhapje në çdo cep të botës.
Gjatë 25 vjetëve të kaluara, nga SIDA kanë vdekur rreth 25 milionë njerëz.
XS
SM
MD
LG