Ndërlidhjet

MOSKË


Prodhuesit e automobilave Volksëagen dhe General Motors planifikojnë të ndërtojnë dy fabrika montuese në Rusi.
VË nënshkroi marrëveshjen për stabilimentin, ku do të prodhohen 115 mijë automjete në vit.
Ministria ruse e Tregtisë dhe Zhvillimit Ekonomik tha se marrëveshje të ngjashme do nënshkruajë edhe gjiganti amerikan i automobilëve General Motors.
XS
SM
MD
LG