Ndërlidhjet

MOSKË


Bisedimet për statusin e Kosovës duhet të jenë të ndershme dhe nuk duhet të paragjykojnë përfundimin, ka deklaruar ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov pas takimit me kryenegociatorin për statusin e Kosovës, Marti Ahtisari.
"Bisedimet duhet të sjellin një rezultat të pranueshëm për të dyja palët" ka thënë Lavrov, sipas të cilit Serbia duhet trajtuar ndershëmrisht në këto negociata.
XS
SM
MD
LG