Ndërlidhjet

TIRANË


Shtetet e Bashkuara, Shqipëria, Kroacia dhe Maqedonia kanë nisur një stërvitje të përbashkët ushtarake, bën të ditur ambasada amerikane në Tiranë.
Rreth 100 ushtarakë nga katër vendet do marrin pjesë në stërvitjen që parasheh planifikimin dhe reagimin në rast të një sulmi në zonat urbane.
Shqipëria, Kroacia dhe Maqedonia janë nënshkruese të Kartës së Adriatik 3 dhe shpresojnë t'i bashkangjiten së shpejti NATO-s.
XS
SM
MD
LG