Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i thesarit, Xhon Snou dha sot dorëheqjen. Presidenti Bush kandidoi Henri Pollson në këtë post.
"Ekonomia amerikane është e fuqishme, produktive, dhe unë pres të punojë së bashku me Henri Polson që të vazhdojmë në këtë rrugë", tha presidenti Bush në Shtëpinë e Bardhë.
Pritet që senati ta miratojë pa kundërshtime kandidaturën e Pollson.
XS
SM
MD
LG