Ndërlidhjet

KABUL


Burimet ushtarake amerikane njoftojnë se do të kompensojnë familjet e disa dhjetëra viktimave nga aksidenti i djeshëm rrugor, ku një automjet i ushtrisë amerikane shkaktoi vdekjen e së paku pesë personave.
Ky incident u pasua me trazira të dhunshme në Kabul, të cilat shkaktuan vdekjen e rreth tetë personave dhe 120 të tjerë u plagosën.
Presidenti Karzai i ka cilësuar pjesëmarrësit në trazira si oportunistë dhe elementë kryengritës.
XS
SM
MD
LG