Ndërlidhjet

BEOGRAD


Sonte skadon afati për certifikimin e ndihmës amerikane për Serbinë, e cila është kushtëzuar me bashkëpunimin e plotë të Beogradit me Tribunalin e Hagës, përfshirë arrestimin dhe dorëzimin e Ratko Mlladiq dhe Radovan Karaxhiq.
Nëqoftëse deri në mesnatë Sekretarja e Shtetit Condoleezza Rice nuk do të mund të verifikojë bashkëpunimin e plotë të Serbisë me Tribunalin, atëherë mund të mos akordohet një pjesë e ndihmave prej 75 milionë dollarë të parapara për vitin 2006.
XS
SM
MD
LG