Ndërlidhjet

JAKARTA


Ekipet e shpëtimit po bëjnë përpjekje për të siguruar ndihma mjekësore, ujë të pijshëm dhe strehë për mijëra viktimat e tërmetit në Indonezi.
Kombet e Bashkuara thanë se kriza mund të zbutet me ardhjen e punëtorëve humanitarë nga 20 vende.
Tërmeti i 27 majit la më shumë se 5.800 të vdekur në ujdhesën Java të Indonezisë.
XS
SM
MD
LG