Ndërlidhjet

PARIS


26 letrat e shkrimtarit dhe filozofit francez Voltaire, të cilat ia kishte shkruar perandoreshës ruse Katerina e Madhe, janë shitur për 750 mijë dollarë.
Shtëpia e aukcionit Sotheby në Paris tha se letrat iu shitën një kolekcionari privat evropian, për dyfish më shtrenjtë se'ç pritej.
XS
SM
MD
LG