Ndërlidhjet

BAGDAD


Raportohet se forcat amerikane sot gabimisht kanë qëlluar për vdekje dy gra irakiane, të cilat ishin nisur drejt spitalit të maternitetit në qytetin Samarra.
Bëhet e ditur se forcat e koalicionit kanë hapur zjarr në çastin kur automjeti i viktimave kishte hyrë në një zonë të ndaluar, dhe nuk i kishte përfillur thirrjet për t'u ndalur.
XS
SM
MD
LG