Ndërlidhjet

AMSTERDAM


Hetuesit e pavarur holandezë e kanë shfajësuar çiklistin amerikan Lance Armstrong nga pretendimet se ka përdorur doping gjatë garës Tour de France.
Raporti i bërë publik sot tha se Armstrong nuk ka bërë keqpërdorime të medikamenteve, dhe fajësoi Agjencinë Botërore Kundër Dopingut për keqmenaxhimin e rastit.
XS
SM
MD
LG