Ndërlidhjet

MOSKË


Këshilli i Evropës ka hedhur poshtë akuzat se Gjyqi Evropian për të Drejtat e Njeriut është i njëanshëm në raport me Rusinë.
Këshilli më herët kishte kritikuar Moskën për shkelje të të drejtave të njeriut në Çeçeni, abuzim me forcat policore dhe presion ndaj lirive sociale, religjioze, ndaj mediumeve dhe pakicave.
XS
SM
MD
LG