Ndërlidhjet

LONDËR


Futbollisti i Milanos dhe kombëtares së Ukrainës Andrej Shevçenko ka nënshkruar kontratë me Çelzin.
Çelzi nuk ka bërë të ditur sa e ka paguar Shevçenkon për nënshkrimin, por ka publikuar se kontrata ka thyer rekordin e deritashëm që ishte 49 milionë dollarë.
Trajneri i Çelzit, Hoze Murinjo ka deklaruar se nënshkrimi i Shevçenkos ishte një ëndërr që u bë realitet.
XS
SM
MD
LG