Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara kanë ndërprerë ndihmën në vlerë prej 7 milionë dollarësh për qeverinë e Serbisë dhe Malit të Zi për shkak të dështimit të tyre për të bashkëpunuar me Tribunalin e Hagës.
Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Shon Mkormak ka thënë se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të ofrojnë mjete për angazhimet humanitare dhe pro – demokratike.
XS
SM
MD
LG