Ndërlidhjet

PARIS


Rafael Nadal fitues i turneut të fundit të tenisit Roland Garros ka shtyrë setin e dytë të ndeshjes, derisa kandidati kryesor për fitoren e turneut Roger Federer ka dhe një set të tretë kundër tenistit kilian, Nikalos Masu.
Federer aktualisht numri një në botë nuk ka të fituar në karriren e tij asnjë turne Roland Garros.
Në garën e femrave në gjysmëfinale janë Ameli Morismo, Maria Sharapova, Kim Klisters dhe Martina Hingis.
XS
SM
MD
LG