Ndërlidhjet

KIEV


Organizatat proruse në Ukrainë edhe sot i kanë vazhduar protestat kundër mbërritjes së ushtarëve amerikanë në siujdhesën e Krimesë.
Aktivistët prorusë i kanë penguar rreth 100 inxhinierë amerikanë që të hyjnë në objektet e portit.
Protestat filluan më 27 maj kur arriti aeroplanbartësja amerikane Advantage në portin Feodosia, për të marrë pjesë në stërvitjet e përbashkëta të NATO-s dhe Ukrainës që do të mbahen në qershor.
XS
SM
MD
LG