Ndërlidhjet

ANKARA


Një ushtar turk dhe 4 luftëtarë kurdë janë vrarë sot në përleshjet në provincën Sirnak, afër kufirit me Irakun dhe Sirinë.
Turqia ka dërguar trupa në rajon në operacionet kundër militantëve të Partisë Punëtore të Kurdistanit, dhe për të penguar hyrjen e militantëve nga Iraku.
XS
SM
MD
LG