Ndërlidhjet

PODGORICË


Sonte rreth orës 20.00 Parlamenti i Malit të Zi në mbledhjen solemne edhe formalisht bënë shpalljen e pavarësisë. Në deklaratën që do të miratohet vihet në pah se Mali i Zi është shtet shumëetnik dhe shumëfetar, i orientuar që politikën e vetë ta mbështesë në respektimin e parimeve të Kombeve të Bashkuara dhe Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG