Ndërlidhjet

KANDAHAR


Të paktën 3 civilë e humbën jetën dhe 12 u plagosën kur një sulmues vetëvrasës e hodhi në erë automjetin në qytetin afgan Kandahar.
Zëdhënësi i forcave të koalicionit, majori Scott Lundy, tha se bomba shpërtheu teksa aty po kalonin automjetet e patrullës ushtarake.
XS
SM
MD
LG