Ndërlidhjet

MEDVEGJË


Në Luginën e Preshevës janë hapur vendvotimet për zgjedhjen e zyrtarëve lokalë.
Partitë, koalicionet dhe grupet e qytetarëve do të garojnë për 35 vende këshilltarësh në komunën e Medvegjës, ndërsa në Bujanoc dhe Preshevë votohet edhe për kryetarët e komunave.
XS
SM
MD
LG