Ndërlidhjet

PEKIN


Policia kineze është vënë në gjendje gatishmërie, për të parandaluar incidentet e mundshme me rastin e 17 vjetorit të shtypjes së demonstratave në sheshin Tiananmen në Pekin.
Ritualet e sigurisë përsëriten çdo vit më 4 qershor, në ditën kur trupat dhe tanket e ushtrisë u përdorën për të shtypur protestën e studentëve, me ç'rast u vranë qindra, e ndoshta edhe mijëra protestues.
XS
SM
MD
LG